Internista , Lekarz Chorób Wewnętrznych

 

Dr Leszek Morski  - specjalista chorób wewnętrznych II stopnia.

 

Poradnia Chorób Wewnętrznych (Internistyczna) konsultuje pacjentów codziennie, zarówno w systemie przyjęć prywatnych, jak i pacjentów z sieci medycznych naszych partnerów.
Zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób układów: krążenia, oddechowego, pokarmowego, moczowego, krwiotwórczego, narządów wydzielania wewnętrznego oraz chorób przemiany materii i chorób układu ruchu.
W potocznym nazewnictwie poradnia chorób wewnętrznych znana jest po prostu jako "interna - poradnia internistycza", to właśnie lekarz internista często jako pierwszy podejrzewa lub rozpoznaje chorobę, a następnie kieruje do specjalistycznych poradni lub na badania laboratoryjne krwi, w celu weryfikacji zaproponowanego leczenia, lub jego modyfikacji. Często jego funkcja jest zbliżona do lekarza rodzinnego.
Pojęcie "chorób wewnętrznych" jest tak szerokie, że w zasadzie należałoby omówić poszczególnie każdy dział medycyny, szukając przyczyn schorzeń poszczególnych układów w organizmie ludzkim. Dlatego lekarz ten w swojej diagnostyce często musi posiłkować się wieloma badaniami dodatkowymi.
Lekarze interniści na szczęście najczęściej spotykają się z różnego rodzaju infekcjami, zakażeniami, przeziębieniami, bólami brzucha, bólami głowy, bólami gardła, które są stosunkowo łatwe do leczenia. Niekiedy zdarza się, że pacjenci, nie potrafiąc zlokalizować bądź ustalić swoich dolegliwości, z tymi problemami przede wszystkim powinni trafić w pierwszej kolejności do lekarza "chorób wewnętrznych", który po zebraniu odpowiedniego wywiadu i badaniu przedmiotowym kieruje pacjenta do odpowiedniego specjalisty.
 
 
 
Dr Anetta Stadnicka - specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog.
 
 
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Bogdan Hajduk - specjalista chorób wewnętrznych, pulmonolog.
 

"Cukrzyca" Dr Anetta Stadnicka , diabetolog  (YouTube)"Dieta w cukrzycy" Mgr Katarzyna Krzemińska, dietetyk (YouTube)"Dieta w nadciśnieniu tętniczym" Mgr Katarzyna Krzemińska, dietetyk (YouTube)

 

"Zaburzenia funkcji tarczycy" dr Małgorzata Zalewska, endokrynolog (YouTube)

 


 

 

 

 

 

 

 

 

lekarz internista sochaczew prywatnie, lekarz internista sochaczew, internista sochaczew alfa, klinika alfa sochaczew internista, lekarz chorób wewnętrzynych sochaczew, lekarz rodzinny medicover, lekarz rodzinny luxmed, lekarz rodzinny enelmed, lekarz rodzinny pzu, lekarz rodzinny polmed, lekarz rodzinny signal iduna, nadciśnienie tętnicze, prywatny internista sochaczew, cukrzyca,