Endokrynolog

Dr n. med. Włodzimierz Cieśla - doświadoczony specjalista endokrynolog z 30-letnim doświadczeniem. Adiunkt w Zakładzie Fizjologii Klinicznej i Doświadczalnej Uniwersytetu Medycznego. Biegły sądowy w dziedzinie endokrynologii.

 

Od 1985 roku pracownik Instytutu Endokrynologii Akademii Medycznej w Łodzi. W latach 1986-1989 odbywał specjalizację w zakresie położnictwa i chorób kobiecych w Instytucie Położnictwa AM. Pracę doktorską w dziedzinie diagnostyki prenatalnej płodu obronił w 1991 roku. w 1996 roku ukończył 2 stopień specjalizacji z ginekologii. W 1999 roku ukończył 2 stopień specjalizacji w dziedzinie endokrynologii. Od 2000 roku należy do New York Academy of Science. 

 

 

 

Dr Małgorzata Zalewska - doświadczony specjalista endokrynolog II stopnia , oraz ginekolog.

 

 
 

Endokrynolog to specjalista zajmujący się chorobami gruczołów dokrewnych (wydzielających hormony) oraz zaburzeniami hormonalnymi. Gruczoły, które mają w naszym ciele najważniejsze znaczenie to tarczyca, przytarczyce, przysadka mózgowa, nadnercza. Najczęściej są to zaburzenia funkcji tarczycy, zaburzenia płodności i miesiączkowania, nieprawidłowości rozwojowe (zaburzenia wzrostu, przedwczesne owłosienie). Często do poradni  kierowani są pacjenci ze schorzeniami układu krążenia, nadciśnieniem tętniczym, nadwagą lub niedowagą.